Showbiz

Kishin konflikte pasurie, familja e ish-bashkëshortit vret dhe dhe copëton modelen

Shkruar nga Liberale

Policia e Hong Kongut ka bërë tre arrestime për vrasjen dhe copëtimin e një modeleje 28-vjeçare pas asaj që autoritetet thonë se ishte një mosmarrëveshje financiare me familjen e ish-bashkëshortit të saj.

Mbetjet e pjesshme të influenceres Abby Choi, e cila javën e kaluar u shfaq në kopertinën dixhitale të revistës së modës "L'Officiel Monaco", u gjetën në një shtëpi fshati, tha policia.

Shefi i policisë Alan Chung u tha gazetarëve të shtunën se policia po përpiqej ende të gjente kokën, pasi zbuloi se gjymtyrët e një gruaje ishin zbuluar brenda një frigoriferi.

Babai, nëna dhe vëllai i madh i ish-bashkëshortit të Choi janë arrestuar dhe do të akuzohen për vrasje, shtoi ai. Nuk dihet vendndodhja e ish-bashkëshortit të saj.

"Ne besojmë se viktima dhe familja e ish-bashkëshortit të saj kishin shumë mosmarrëveshje financiare që përfshinin shuma të mëdha," tha Chung. “Dikush ishte i pakënaqur me mënyrën se si viktima i trajtonte asetet e saj.”

Choi u raportua për herë të parë e zhdukur të mërkurën. Ajo dyshohet se u pa për herë të fundit nga vëllai i ish-bashkëshortit të saj, i cili gjithashtu punonte si shofer i saj. Policia gjithashtu pretendoi se familja kishte gënjyer më parë për të mashtruar hetuesit.

Shtëpia e fshatit ishte marrë me qira kohët e fundit dhe ishte e pamobiluar, duke sugjeruar se ishte krijuar për të asgjësuar trupin e Choi, shtoi Chung./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH