Globi

Kina në alarm për një valë të dytë përhapjeje koronavirusi

Shkruar nga Liberale
Kina në alarm për një valë të dytë përhapjeje

Në Kinë janë regjistruar 89 raste të reja, ku 86 nga këto raste janë të importuara dhe vetëm 3 janë të provincës lokale.

Autoritet janë të shqetësuar për njerëzit që kthehen në Kinë nga Rusia përmes provincës veriore të Heilongjiang.

Kina tashmë ka marrë vendimin që të mbyllë kufirin me Rusinë në qytetin Suifenhe. Kujtojmë që dje u regjistruan 108 raste të reja. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH