Aktualitet

Kina i dhuron Shqipërisë 5 mijë kite testesh, maska e doreza

Shkruar nga Liberale
Kina i dhuron Shqipërisë 5 mijë kite testesh, maska e doreza

Qeveria kineze ka dhuruar sërish teste dhe mjete mbrojtëse për koronavirusin.

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli dhe ambasadori i Kinës në Tiranë, z.Zhou Ding kanë pritur në Rinas ndihmën e ardhur nga Kina.

Së bashku me 5 mijë kitet e testeve kanë mbërritur edhe veshje mbrojtëse 5000 copë, maska mbrojtëse 10 mijë copë, syze mjekësore 5 mijë copë, doreza kirurgjikale 10 mijë cope dhe maska kirurgjikale 20 mijë copë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH