Horoskop

Këto janë shenjat e horoskopit që të gjithë i urrejnë

Shkruar nga Liberale
Këto janë shenjat e horoskopit që të gjithë i

DASHI

Dashi ka aftësinë “magjike” për të “irrituar” ata që i rrethojnë, por pa qenë vërtet i poshtër apo i padurueshëm. Ata janë mjaft krenarë dhe kokëfortë, madje edhe spontanë, por në asnjë rast nuk kanë qëllime të këqija dhe nuk do të ngatërrohen me askënd pa arsye dhe shkak. Por sjellja dhe nxitja e tyre dinamike shpesh krijon mospëlqime.

LUANI

Luanët mund të projektojnë një imazh arrogant ose “të blerë”, por thellë brenda fshehin një… arush pelushi me zemër floriri. Ata janë bujarë, gazmorë, kujdesen shumë për të dashurit e tyre, duan t’u sigurojnë gjithçka, por shumë nuk shohin asgjë më shumë se snobizmin e tij, një… divë.

BRICJAPI

Bricjapi konsiderohet si një nga shenjat më të ftohta. Disa mendojnë se ai nuk ka as zemër. Ata e përshkruajnë atë si të ngurtë dhe frikësues. Bricjapi mund të duket si ai, por nuk është ashtu. Ai është thjesht mahnitës, sepse ai është i fortë, i drejtë, elastik dhe përpiqet të bëjë atë që ai beson se është e drejtë, pavarësisht nëse kjo mërzit dikë.

AKREPI

Gjithçka që i intereson vërtet një Akrepi është të jetë në gjendje t’i besojë një qenieje tjetër njerëzore dhe për këtë ata janë të vëmendshëm, buzë shtrënguar dhe të duken si të largët dhe misterioz. Ndoshta kjo e bën atë të duket mizor dhe pa buzëqeshje, por nuk është e vërtetë. Dhe ai ka një sens humori dhe dëshiron të jetë i dashur.

PESHQIT

“Peshqit” kanë standarde shumë të larta për veten dhe pritshmëri të larta nga të tjerët. Mënyra se si veprojnë apo mendojnë është e pakuptueshme për shumëkënd, pasi për t’u qetësuar nga kaosi në kokat e tyre, shpesh ndihen të pambrojtur dhe të izoluar, të fshehtë dhe shmangin ekspozimin.

Poll
SHQIPENGLISH