Globi

Kërkuan 78 orë, shpëtohet familja prej tre anëtarësh pas tërmetit që goditi Turqinë

Shkruar nga Liberale
Kërkuan 78 orë, shpëtohet familja prej tre anëtarësh

Një ditë e gëzueshme ka qenë për një familje prej tre anëtarësh në Turqi pasi janë shpëtuar të gjallë pas 78 orësh kërkime nga tërmeti që goditi vendin.

Pamjet tregojnë ekipin e shpëtimit të cilët shpëtuan njërin djalë me një batanije të madhe.

Nëna e dy djemve, 36-vjeçarja Hatice İğde, u shpëtua pasi djemtë u nxorrën nga rrënojat.

Personeli i shpëtimit tha se ata filluan operacionin e shpëtimit në orën 22:00 me orën lokale të së mërkurës mbrëma dhe ata dëgjuan një zë në orën 23:00 me orën lokale, kështu që ata vazhduan punën gjatë gjithë natës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH