Aktualitet

"Kërcënimi", hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Kërcënimi", hap sot Gazetën Liberale

Pas vrasjes së gjeneralit Soleiman, lideri i Iranit kërcënon Shqipërinë, duke e quajtur vend djallëzor europian që bashkëpunon me tradhtarë iranianë.

Kryeministri Rama nga Vjena u mundua të qetësonte shqiptarët duke e parë si konflikt jo të lidhur me vendin tonë, ndërsa e ka konfirmuar aleancën me ShBA si të panegociueshme.

Prej vitit 2013, Shqipëria ka strehuar 3 mijë muxhahedinë, që Teherani i njeh si terroristë, ndërsa vitin e kaluar u neutralizua në Tiranë një aksion i agjentëve të forcave speciale “Al Quads”, që drejtoheshin nga gjenerali i vrarë.

Pak ditë pas vrasjes së gjeneralit të forcave speciale “Al Quds” , lideri i Iranit Ayatollah Ali Khamenei, ka lëshuar kërcënime edhe për një vend të vogël europian, ndërsa specifikat në deklaratën e tij lënë të kuptohet se bëhet fjalë për Shqipërinë.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH