Globi

Kërcënime për sulm terrorist, "paralizohet" aeroporti i Hamburgut

Shkruar nga Liberale
Kërcënime për sulm terrorist, "paralizohet" aeroporti i

Një alarm për një sulm të mundshëm terrorist ka shkaktuar panik në aeroportin e Hamburgut, Gjermani.Aeroporti njoftoi menjëherë pezullimin e fluturimeve, në hyrje dhe dalje.

Sipas medieve të huaja, një zëdhënës tha se aeroporti kishte marrë një kërcënim se do të sulmohej një avion që vinte nga Teherani.

Në bordin e avionit, i cili u ul në aeroportin gjerman rreth orës 12:20 (me orën lokale, ndodheshin 198 pasagjerë dhe 16 anëtarë të ekuipazhit. Mësohet se pasagjerët janë dërguar në një portë të veçantë. Në vendngjarje mbërritën menjëherë forcat ushtarake, si dhe shërbimi zjarrfikës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH