Showbiz

Këngëtari shqiptar infektohet me Covid-19: Do ta fitoj betejën

Shkruar nga Liberale

Genc Prelvukaj është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka dhënë vetë reperi nga Kosova në rrjetet sociale ku ka njoftuar ndjekësit se është infektuar me Covid-19. Këngëtari ka hasur disa probleme shëndetësore tek vetja, ndaj i është nënshtruar testit, përgjigjja e të cilit ka rezultuar pozitive.

Genci shprehet se pavarësisht se ka treguar shumë kujdes prej një viti, s’ka mundur t’i shpëtojë dot virusit. Megjithatë, ai shprehet i vendosur se do ta fitojë këtë betejë sa më parë, ndërkohë që është izoluar në shtëpi.

“Për gati një vit kujdes, masa mbrojtëse dhe shmangie sa më shumë nga kontaktet me njerëz, për fat të keq, pas disa shqetësimeve shëndetësore i jam nënshtruar testimit të Covid-19, me ç’rast kam rezultuar pozitiv. Përkundër shqetësimeve jo të vogla shëndetësore, këtë betejë kam vendosur ta fitoj sa më parë.”-shkruan këngëtari.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH