Aktualitet

Këmbimi valutor/ Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor/ Sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Monedha e eurozonës shitet sot me 104.3 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 95.5 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 120.5 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 72.5 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 108.5 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.66 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH