Aktualitet

Këmbimi valutor/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari sot

Shkruar nga Liberale

Pas rënies së vazhdueshme prej ditësh të monedhës euro, tashmë kemi një rritje të saj.

Ditën e sotme, më 30 Korrik 2023, euro blihet me 103 lekë dhe shitet 105 lekë.

Ndërsa, dollari amerikan blihet me 93.3 lekë dhe shitet me 95.3 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.3 lekë dhe shitet me 121.3 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107 lekë, ndërsa në shitje me 109.5 lekë

Gjithashtu dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë dhe në shitje me 73 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH