Ekonomi

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Monedha e eurozonës shitet sot me 102.5 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 93.7 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 119.6 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 72.4 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 107 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.65 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH