Aktualitet

Këmbimi valutor 29 shtator 2023/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro?

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor 29 shtator 2023/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro?

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 100.3 lekë dhe do shitet me 101.3 lekë.

Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 108.9 lekë dhe do shitet me 110 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 121.8 lekë dhe do shitet me 122.8 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH