Aktualitet

Këmbimi valutor 25 shtator 2023/ Rritet dollari, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor 25 shtator 2023/ Rritet dollari, çfarë ndodh me

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.5 lekë dhe do shitet me 100.4 lekë.

Monedha evropiane euro do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.6 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.9 lekë dhe do shitet me 110 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 121.2 lekë dhe do shitet me 122.2 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH