Aktualitet

Këmbimi valutor 18 gusht/ Ja me sa blihen e shiten euro dhe dollari ditën e sotme

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor 18 gusht/ Ja me sa blihen e shiten euro dhe dollari

Në tregun shqiptar të këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 96.5 lekë dhe do të shitet me 98 lekë.

Euro do të blihet me 105 lekë dhe do të shitet me 106.3 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 109 lekë dhe do të shitet me 110.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 122 lekë dhe dot ë shitet me 124 lekë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH