Aktualitet

“Këmbanat e alarmit të vrasjes ishin”/ Karamuço zbardh detaje: Vrasësi në Kavajë nuk ishte i vetëm, e ndihmuan të tjerë

Shkruar nga Liberale
“Këmbanat e alarmit të vrasjes ishin”/ Karamuço

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, ka dhënë detaje të reja mbi vrasjen e ditës së djeshme në Kavajë, për të cilën tha se autori ishte i shoqëruar edhe nga persona të tjera.

Ngjarja sipas tij nuk erdhi si një “rrufe në qiell të hapur” por ishte e paralajmëruar dhe policia duhej të ishte vënë në lëvizje që në momentin që autori erdhi nga Italia, pasi mund të merrej me mend që ai do të merrte hak për të vëllanë.

“Është kronikë e një ngjarje të paralajmëruar. Vijnë nga një eksperiencë pothuaj 30-vjeçare ku policia i analizo rrisqet pas çdo vrasjeje, që ngre në këmbë një opinion të tërë. Kthimi i vëllait të viktimës duhet të ishte marrë në konsideratë e të ishte mbajtur në survejim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH