Aktualitet

Kapet me kokainë dhe heroinë, arrestohet 19-vjeçari

Shkruar nga Liberale
Kapet me kokainë dhe heroinë, arrestohet 19-vjeçari

Policia zvicerane ka arrestuar një 19-vjeçar shqiptar pasi është kapur me kokainë dhe heroinë në qytetin e Luzernës.

Përveç kokainës dhe heroinës, policia gjeti dhe sekuestroi materialet materiale paketimi dhe rreth 4000 franga që dyshohet se vijnë nga trafiku i drogës, shkruajnë mediat zvicerane.

19-vjeçari shqiptar është lënë në paraburgim, ndërsa prokuroria e Luzernës është duke zhvilluar hetime të mëtejshme për të gjetur lidhjet dhe fijet që mund të çojnë tek një rrjet më i gjerë i trafikut të kokainës dhe heroinës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH