Aktualitet

Kapet 1.2 ton drogë në Greqi, dyshohet se vinte nga Shqipëria

Shkruar nga Liberale
Kapet 1.2 ton drogë në Greqi, dyshohet se vinte nga Shqipëria

Autoritetet greke zbuluan dhe sekestruan 1.2 ton mariuanë në një zonë bregdetare në Peloponez. Dy persona ranë në pranga, por identiteti i tyre nuk është berë i ditur.

Mediat greke shkruajnë se lënda narkotike dyshohet të jetë transportuar me skaf nga Shqipëria 2 ditë më parë.

Trafikantët kishin bërë në plan zbarkimin e drogës në brigjet e Lakonias, me qëllim për transportimin e saj në zona të ndryshme të Greqisë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH