Aktualitet

Kapen 21 klandestinë egjiptianë në një banesë në Vlorë

               Publikuar në : 16:16 - 04/06/20 liberale

Një person është shoqëruar në komisariatin e Vlorë, pasi dyshohet se ka strehuar në një objekt 3-katësh, 21 klandestinë egjiptianë. Po ashtu,  është bërë edhe shoqërimi i 21 klandestinëve në komisariatin e Policisë.

Sipas burimeve policia ka mbajtur në vëzhgim për disa ditë, pasi ka pikasur lëvizjet e dyshimta të Petrit Pashaj, i cili zotëronte objektin ku qëndronin klandestinët dhe u çonte ushqimin atyre.

Objekti ku ishin strehuar ndodhet në zonën historike të Vlorës, ndërsa ende nuk është zbardhur itinerari i klandestinëve./Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back