Politikë

Kaos në kuvend, ndizen tymuese në sallë, përjashtohet Flamur Noka

Shkruar nga Liberale
Kaos në kuvend, ndizen tymuese në sallë, përjashtohet Flamur

Ka nisur me tensione dhe debate të ashpra seanca në Kuvend për pr.buxhetin 2024. I pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama.

Teksa do të votohej për buxhetin, deputetët e opozitës ndezën tymuese në kuvend, duke krijuar sërish kaos.

Ndërkohë kryetarja e kuvendit, Lindita  NIkolla përjashtoi deputetin Flamur Noka, i cili ndezi tymuese gjithashtu në seancë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH