Aktualitet

Kandidatët e PD në qarkun e Korçës, Balliu mbetet jashtë liste

Shkruar nga Liberale
Kandidatët e PD në qarkun e Korçës, Balliu mbetet

Eshtë mbyllur këtë të mërkurë votimi i demokratëve për kandidatët për deputetë në qarkun e Korçës, ku në fakt qe mjaft surprizues.

Në Pogradec janë kualifikuar 8 kandidatë, por mes tyre nuk janë Eduart Kapri dhe Klevis Balliu. Kapri ka marrë 200 vota kundër nga anëtarësia, ndërsa Balliu 306.

Që një kandidat të skualifikohet, duhet të marrë 145 vota kundër.

Lista me emrat e kandidatë që kualifikohen për të vazhduar garën:

1- Anila Hysenbegasi

2- Arjan Mançellari

3- Armant Zerka

4- Erald Kapri

5- Erlis Çela

6- Genti Çela

7- Oligert Muçllari

8- Selaudin Jakupllari

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH