Globi

Kancelari gjerman dëmtohet fizikisht gjatë stërvitjes, pëson lëndime në fytyrë

Shkruar nga Liberale
Kancelari gjerman dëmtohet fizikisht gjatë stërvitjes, pëson

Kancelari gjerman Olaf Scholz është dëmtuar teksa vraponte në stërvitjen e tij të fundit, ku pësoi lëndime në fytyrë, duke shtyrë edhe disa takime qeveritare, tha qeveria.

Gazeta ‘Frankfurter Rundschau’ raportoi fillimisht për incidentin e Scholz që ndodhi ditën e shtunë, ku tha se Scholz kishte planifikuar gjithashtu një vizitë në Heringen (rrethi Hersfeld-Rotenburg në Hesse) për të nderuar kolegun e tij të partisë Michael Roth në Bundestag.

Scholz ka udhëhequr Gjermaninë që nga dhjetori 2021. Ai ka shërbyer më parë si ministër i financave dhe punës i vendit dhe si kryetar bashkie i Hamburgut, raportojnë mediat e huaja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH