Globi

Kanadaja izolohet nga dëbora, niveli shkon deri në 70 cm

Shkruar nga Liberale
Kanadaja izolohet nga dëbora, niveli shkon deri në 70 cm

Moti me dëborë ka përfshirë Kanadanë. Niveli ka shkuar deri në 70 cm vetëm në një ditë. Provincat e Newfoundland dhe Labrador janë më të prekurat.

Për të hapur rrugët e bllokuara dhe për t’u ardhur në ndihmë banorëve është angazhuar edhe ushtria.

https://youtu.be/Bub7FY8UYh0

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1119554,1119555"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH