Showbiz

"Kam qenë në ferr dhe jam kthyer", Jamie Foxx flet për herë të parë për gjendjen e tij shëndetësore

Shkruar nga Liberale
"Kam qenë në ferr dhe jam kthyer", Jamie Foxx flet për
Jamie Foxx duket se është rikuperuar plotësisht nga aventura që pati me shëndetin e tij, e cila krijoi jo pak mister për gjendjen e aktorit, pasi askush nuk dha informacion për gjendjen. Të shtunën në mëngjes, ylli 55-vjeçar i ekranit të madh postoi një video në Instagramin e tij, duke iu referuar për herë të parë “ferrit” që tha se kaloi. “Një miliardë faleminderit për të gjithë, ka qenë një rrugë e gjatë, por të gjitha lutjet, njerëzit e mrekullueshëm dhe Zoti më ndihmuan ta kaloja këtë”, ka shkruar ai në mbishkrimin videos. Ndër të tjera aktori thotë: “Nuk mund t’ua përshkruaj as si më çoi dhe si më ktheu, kalova diçka që mendova se nuk do ta kaloja kurrë”. Ai pranoi se shumë njerëz prisnin një përditësim për gjendjen e tij, por “të jem i sinqertë me ju, nuk doja që të më shihnit kështu. Unë dua që ju të më shihni duke qeshur, të argëtoheni, të bëni shaka, të bëni një film [ose] shfaqje televizive. Nuk doja që ju të më shihnit me tuba që më kalonin duke u përpjekur të kuptoja nëse do t'ia dilja."
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx)

Pas klipit, aktori tha se motra e tij Deidra Dixon dhe vajza Corinne "më shpëtuan jetën" dhe gjithashtu falënderoi Zotin dhe mjekët që e trajtuan atë. “Nuk mund t'ju them se sa e mrekullueshme është që familja juaj të ndihmon në një mënyrë të tillë, dhe të gjithë e dini se më mbajtën fort. Ata më mbrojtën”, tha ai. "Dhe kjo është ajo që uroj që të gjithë ta kenë në momente të tilla." Fox donte të përgënjeshtronte me humor edhe atë që shkruhej për të, si për shembull se u verbua apo se u paralizua. “Tani, e dini, të qenit i heshtur ndonjëherë i nxjerr gjërat jashtë kontrollit. Njerëzit thonë atë që nuk kam, disa thanë se jam i verbër, por siç e shihni... sytë po funksionojnë mirë. Ata thanë se jam i paralizuar - nuk jam i paralizuar”, tha ai. Më vonë, aktori nuk mundi t'i mbante lotët, duke thënë: “Por unë kam kaluar… kam qenë në ferr dhe jam kthyer. Dhe rruga ime drejt rimëkëmbjes kishte disa gropa. Por unë po kthehem. Dhe unë jam në gjendje të punoj”. I prekur dukshëm në fund, ai shtoi: “Po dërgoj gjithë dashurinë që kam marrë gjatë gjithë situatës. Unë e di se çfarë thonë ata për njerëzit që qajnë në video - ju mund të bëni një film të dytë - unë nuk do të bëj një të dytë. Është ajo që është. Unë jam duke u kthyer”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH