Aktualitet

Kallëzimi i Metës për Dvoranin, pse Prokuroria shpall moskompetencën?

Shkruar nga Liberale
Kallëzimi i Metës për Dvoranin, pse Prokuroria shpall

Prokuroria e Tiranës ka shpallur mos kompetencën për çështjen "Meta- Dvorani".

Report TV njofton se hetimet për padinë e Metës do të kryen nga SPAK-u, pasi është marrë vendimi për mos-kompetencë nga prokurori Alket Mersini.

Gjithashtu mësohet se moskompetenca shkak të cilësive të veçanta që ka subjekti i kallëzuar, pra kreu i KED-it.

Kujtojmë se Presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht kreun e KED-së, Ardian Dvoranin duke e akuzuar për “Shpërdorim Detyre” dhe “Përvetësimi i titullit apo i detyrës shtetërore”.

E gjitha kjo ndodhi pas përplasjes për listën me emrat e kandidatëve për t’u emëruar në Gjykatën Kushtetuese. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH