Aktualitet

Jorida Tabaku: Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët përmes taksimit

Shkruar nga Liberale
Jorida Tabaku: Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët

Deputetja e Partisë Demokratike, Znj. Jorida Tabaku ka publikuar sot në platformën  Facebook një foto ku paraqitet rritja e ҫmimeve në Shqipëri. Duke komentuar foton ajo thekson se “Varfërimi ҫdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Ramës”.

Postimi i plotë:

Varfërimi çdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Ramës

Rritet kostoja e produkteve prej taksave të larta, bie konsumi shqiptarëve prej të ardhurave të ulëta.

Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët përmes taksimit, mbyll bizneset përmes zhdukjes së konkurencës, përqëndro ekonominë përmes oligarkisë.

Një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët, për taksa më të ulëta, për çmime më pak të kripura dhe për më shumë të ardhura në xhepin tuaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH