Aktualitet

“JO” për negociatat, Soreca: Ju lutem mos hiqni dorë

Shkruar nga Liberale

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit negativ për  negativ për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në.

Në një postim në twitter, Soreca i bën thirrje shqiptarëve të mos heqin gorë nga negociata, pasi një ditë do të beëhemi anëtarë të BE-së.

"Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë fajtorë për këtë ... Sot do të doja t'u dërgoja një mesazh miqve tanë: ju lutem mos hiqni dorë ... Unë nuk kam asnjë dyshim absolutisht se një ditë do të bëheni anëtarë të plotë të BE-së”, shkruan Soreca.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH