Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me titullin: Jo MiniShengen, por Berlin

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me titullin: Jo MiniShengen, por Berlin

Dy ishin fjalëkyçet e Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Së pari, premtimi i Komisionerit për Zgjerim, Varlehyi se BE ka një plan investimesh prej 30 miliardë euro për rajonin dhe, së dyti puna pas kuintave që Bullgaria të mos pengojë mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare për çeljen e negociatave me Bashkimin Europian.

Mikpritësi, kryeministri Rama, si edhe në raste të tjera theksoi se si Shqipëria ashtu edhe fqinji lindor i kanë kryer detyrat e shtëpisë dhe çdo vendim tjetër mbetet çështje e brendshme e vetë unionit, i cili deri më tani vetëm i ka zvarritur proceset herë për zgjedhjet e brendshme paralamentare e herë për shkak të pandemisë globale.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH