Aktualitet

Jepet dënimi për ish-gardistin që vrau bashkëshorten

Shkruar nga Liberale
Jepet dënimi për ish-gardistin që vrau bashkëshorten

Gjykata e Tiranës dënoi me 35 vite burg ish-gardistin Alket Arapaj. Ai u fajësua për vrasjen e bashkëshortes së tij, Evelina Seferaj.

Ngjarja ndodhi rreth dy vite më parë, në shkurt të vitit 2019, në banesën e çiftit.

Arapi e kreu vrasjen me armën e shërbimit dhe si motiv ishte xhelozia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH