Aktualitet

"Jemi në luftë", Netanyahu reagon pas sulmit nga Hamas: Armiku do të paguajë një çmim që nuk e ka njohur kurrë

Shkruar nga Liberale
"Jemi në luftë", Netanyahu reagon pas sulmit nga Hamas:

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka reaguar pas sulmit nga grupi islamik i Hamasit, duke e quajtur një sulm vrastar. Ai ka deklaruar se ka urdhëruar një mobilizim të gjerë dhe një luftë hakmarrëse.

“Qytetarë të Izraelit, ne jemi në luftë, jo në një operacion, jo në një përshkallëzim, një luftë. Këtë mëngjes Hamasi filloi një sulm të papritur vrastar kundër shtetit të Izraelit dhe qytetarëve të tij. Ne kemi qenë në të që në mëngjes herët.

Mblodha krerët e sistemit të sigurisë, para së gjithash porosita që të pastrohen vendbanimet nga terroristët që kishin depërtuar – ky operacion po kryhet në këto orë. Në të njëjtën kohë, urdhërova një mobilizim të gjerë rezervë dhe një luftë hakmarrëse me një forcë dhe shtrirje që armiku nuk e kishte njohur kurrë.

Armiku do të paguajë një çmim që nuk e ka njohur kurrë. Ndërkohë, u bëj thirrje të gjithë qytetarëve të Izraelit që t'u binden me përpikëri udhëzimeve të ushtrisë dhe udhëzimeve të Komandës së Brendshme. Ne jemi në një luftë dhe do ta fitojmë atë”./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH