Aktualitet

Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Shkruar nga Liberale
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Vendi ynë do të jetë sot nën ndikimin e vranësirave, të cilat do të sjellin edhe reshje shiu, kryesisht në zonat jugore e lindore. Në pjesën e dytë të ditës, vranësirat dhe reshjet do të zhvendosen në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë në rritje në orët e para të ditës, por një zbritje graduale sjellin orët e mesditës, duke regjistruar vlerën minimale në mëngjes 2 gradë celsius, ndërsa maksimumi në mesditë 19 gradë celsius.

Era do të vijojë të fryjë mesatare, me një shpejtësi 35 kilometra në orë, në drejtimin kryesisht verilindor dhe kjo do të bëjë që në brigjet e Adriatiku dhe Jonit të krijohet dallgëzimi 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH