Aktualitet

Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Shkruar nga Liberale
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Shqipëria do të mbizotërohet sot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku pasdite do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë:

-në zonat malore nga 04ºC deri në 12ºC

-në zonat e ulëta nga 08ºC në 19ºC

-në zonat bregdetare nga 11°C në 19ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugperëndimor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH