Showbiz

Ja pse keni nevojë për ngjyrën e verdhë në gardërobën tuaj

Shkruar nga Liberale
Ja pse keni nevojë për ngjyrën e verdhë në

E verdha është e guximshme dhe është ngjyra e re e deklaratave që ju nevojitet në veshjet tuaja. Mos kini frikë të përqafoni këtë ngjyrë dielli, zgjidhni në fillim nuanca më të buta, pastel përpara se të arrini një ngjyrë të verdhë kanarine. Për ata më pak të guximshëm, futni ngjyrën e verdhë në veshjet tuaja përmes aksesorëve për t’i dhënë veshjes tuaj një prekje të nuancës gazmore.

Psikologjia që qëndron pas ngjyrës së verdhë e përshkruan atë si një hije optimiste, ngritëse dhe “të lumtur”. E verdha njihet për stimulimin e gëzimit, entuziazmit dhe besimit. Ajo gjithashtu nxit të menduarit analitik dhe arsyetimin logjik, që do të thotë se mund të ndihmojë në vendimmarrje. Specialistja e ngjyrave Chris Brazel tha se ngjyra e verdhë simbolizon lumturinë, fillimet e reja dhe qartësinë.

Është një ngjyrë e shkëlqyer intelektuale që të jep një zgjim dhe vetëdije për energjitë dhe njerëzit rreth teje. Është e mrekullueshme të përdoret për të menduar qartë për çdo problem.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH