Aktualitet

Ja parashikimi i motit për ditën e parë të 2020

Shkruar nga Liberale
Ja parashikimi i motit për ditën e parë të 2020

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Kjo paqëndrueshmëri moti do të vazhdojë deri fillim e javës tjetër kur priten reshje shiu dhe rritje temperaturash në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 04ºC, në zonat e ulëta nga -1ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 04°C në 11ºC.

Era do të fryej në drejtim Verilindor me forcë valëzimi deri në 3 ballë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH