Aktualitet

Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Shkruar nga Liberale

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 93.7 lekë dhe do shitet me 95 lekë

Ndërkohë monedha evropian do të blihet me 103 lekë dhe do të shitet me 104 lekë.

Franga zvicerane sot do blihet me 106.7 lekë dhe do të shitet me 108.2 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 118.9 lekë dhe do shitet me 120.6 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH