Aktualitet

Ja cili vend i BE-së i dha Shqipërisë 975 dozat e para të vaksinës

Shkruar nga Liberale

Edhe pse dje në konferencë, kryeministri Rama tha se nuk do ta tregonte emrin e vendit që i dhuroi Shqipërisë 975 dozat e para për të nisur procesin e vaksinimit kundër koronavirusit, në dokumentin e siguruar nga “BalkanWeb” verifikohet se vaksina erdhi nga Gjermania dhe u zhdoganua në Shqipëri në 11 janar 2021.

Vaksina e Pfizer/BioNtech dhe ka mbërritur në vendin tonë bashkë me të gjithë strukturën e nevojshme, shiringa dhe flakonë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH