Globi

Ja çfarë i dha Biden homologut të tij Putin në takimin në Gjenevë

Shkruar nga Liberale
Ja çfarë i dha Biden homologut të tij Putin në takimin

Presidenti i SHBA, Joe Biden ka menduar për Vladimir Putinit para takimit në Gjenevë. Siç raportojnë mediat amerikane, Biden i ka bërë dy dhurata homologut të tij.

E para ishte një dhuratë simbolike, skulpturë kristali e një bizoni amerikan. Sipas njoftimit zyrtar sqarohet se bizoni është një nga gjitarët më madhështorë të kombit të tyre dhe përfaqësues i forcës, unitetit e qëndrueshmërisë.

Po ashtu Biden i ka dhënë Putinit edhe një palë syze dielli spotive ‘’Aviator’’.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH