Aktualitet

Iu mbyll biznesi, Rama i përgjigjet Shehajt pas akuzave

Shkruar nga Liberale
Iu mbyll biznesi, Rama i përgjigjet Shehajt pas akuzave

Përplasja e nisur në Kuvend mes deputetit demokrat Agron Shehaj dhe kryeministrit Edi Rama, ka vijuar edhe në rrjetet sociale.

Kryeministri Rama përmes një postimi në “Tëitter”, i drejtohet Shehajt se ai është një deputet që bërtet për shtet, por ndërkohë biznesin e tij e ka futur në një ndërtesë pa leje.

Rama: Deputeti Agron Shehaj paska marrë zjarr nga sulmi policor i orkestruar politikisht mbi biznesin i tij, që ia paska mbyllur policia e regjimit për t’i mbyllur gojën zotit Agron! Pyes dhe ç’të dëgjoj?! Zoti Deputet që bërtet për shtet e paska futur biznesin në një ndërtesë pa leje!

Duket e pamundur që një deputet të bëjë biznes në një ndërtesë të paligjshme dhe t’i turret Policisë nga mikrofoni i parlamentit, duke marrë pozën e një viktime të regjimit për fjalën e tij lirë, por kur merr vesh që ky tip është një ballist foltoreje atëherë shpjegohet gjithçka!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH