Aktualitet

Ismail dhe Helena Kadare, mesazh të ndjerë për Maks Velon

Shkruar nga Liberale
Ismail dhe Helena Kadare, mesazh të ndjerë për Maks Velon

Memorie.al

Pas ndarjes nga jeta te arkitektit dhe piktorit te njohur Maks Velo, shprehin ngushellimin e tyre nga Parisi, shkrimtari i njohur Ismail Kadare me bashkeshorten e tij Elena, te cilet kane qene dhe dy miqte e ngushte te tij. Ne mesazhin e tyre ata shprehen:”Nuk ishte e lehte lamtumira me ty Maks Velo. Emri yt do te kerkonte gjithmone kujtesen. Dhe do ta kishte gjithmone ate, te qarte e te ndritshme ashtu siç ishte imazhi yt kur te kishim mes nesh”.

Helena dhe Ismail Kadare

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH