Globi

Ishte duke xhiruar filmin e fundit, ndahet papritur nga jeta aktori i famshëm

Shkruar nga Liberale
Ishte duke xhiruar filmin e fundit, ndahet papritur nga jeta aktori i

Aktori britanik Ray Stevenson vdiq në spitalin Rizzoli në Ischia. Ai ishte 58 vjeç dhe prej disa ditësh ndodhej në ishull, për të xhiruar filmin “Cassino a Ischia”, me regji të Frank Ciota. Stevenson pretendoi për një sëmundje që kërkonte shtrimin në spital. Më pas gjendja e aktorit, shumë e rëndë në momentin e shtrimit në spital, u përkeqësua deri në vdekjen e tij.

Ray Stevenson, i lindur në vitin 1964, ka luajtur në disa filma në karrierën e tij. Ai luajti rolin kryesor të Frank Castle në filmat komikë të Marvel "Punisher - War Zone". Ai luajti Volstagg në "Thor" të Kenneth Branagh, një rol të cilin e ripërdori në "The Dark World" dhe "Thor: Ragnarok", më pas ishte Porthos në "The Three Musketeers" dhe në kastin e distopisë "Divergent" etj.

Ai ishte më i njohur për portretizimin e tij të Tito Pullos në serialin e BBC/HBO 'Roma'. Që nga viti 2005  ishte i lidhur me antropologen italiane Elisabetta Caraccia, e njohur pikërisht në xhirimet e serialit. Çifti kishte tre djem, Sebastiano Derek (2007), Leonardo George (2011) dhe Lodovico (2013).

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH