Aktualitet

Ish-presidenti i Brazilit lirohet nga burgu

               Publikuar në : 10:36 - 09/11/19 liberale

Pas një viti e gjysmë në qeli është lënë i lirë sot ish-presidenti brazilian, Luiz Inacio Lula da Silva.

“Luiz Inacio Lula da Silva doli në këmbë nga selia e policisë federale duke u përshëndetur ngrohtë me mbështetësit e tij dhe duke u përkulur para turmës me grushtin e ngritur”, theksuan gazetarët.

74 vjeçari, figurë historike e të majtës braziliane fitoi lirinë pas një viti e gjysmë në burg për korrupsion./Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back