Ndërkombëtare

Infermieri që vrau mbi 100 pacientë

               Publikuar në : 20:50 - 07/06/19 R Liberale

42 vjeçari u injektonte pacientëve ilaçe vdekjeprurëse, pastaj bënte heroin duke u përpjekur t’i shpëtonte.

Gjykata gjermane e ka dënuar infermierin Nils Hegel, 42 vjeç, me burgim të përjetshëm.

“Mendja njerëzore e ka të pamundur ta kuptojë arsyen e këtyre krimeve”, i tha gjykatësi teksa i jepte dënimin.

Viktimat e tij varionin nga 34 deri në 96 vjeç.

Ai u akuzua për mbi 100 vrasje, por pranoi vetëm 43 prej tyre, dyshoi për 5, dhe për 52 të tjera tha se nuk i mbante mend nëse i kishte vrarë ai apo jo./ Gazeta Liberale

(Visited 3 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *