Aktualitet

Inceneratorët, Basha takim me demokratët në Laç: SPAK nuk duhet të ndalet

Shkruar nga Liberale
Inceneratorët, Basha takim me demokratët në Laç: SPAK nuk

Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me mbështetësit demokratë në qytetin e Laçit.

Për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook Basha u shpreh se SPAK nuk duhet të ndalet, por duhet t’i shkojë deri në fund aferës prej 430 milionë euro të Inceneratorëve, sepse njeriu që mban bashkë fijet e krimit dhe korrupsionit është Edi Rama.

“Një Shqipëri e çliruar nga korrupsioni që kërcënon mirëqenien e familjeve shqiptare, i cili është ulur këmbëkryq në zyrat e qeverisë, siç dëshmon afera e Inceneratorëve, është prioritet sot i çdo qytetari të këtij vendi.

SPAK nuk duhet të ndalet, por duhet t’i shkojë deri në fund aferës prej 430 milionë euro të Inceneratorëve, sepse njeriu që mban bashkë fijet e krimit dhe korrupsionit është Edi Rama.

SPAK nuk duhet të hezitojë të çojë para drejtësisë këdo që ka abuzuar me besimin e shqiptarëve me paratë e tyre.

Ndiq paranë por dhe lidhjet me krimin është thelbi i vetting-ut të politikanëve. Vetëm kështu para shqiptarëve do të tregohet kush është i pastër e kush jo.

Të gjithë pa përjashtim duhet t’i nënshtrohen hetimit pasuror dhe të lidhjeve me krimin,” shkruan Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH