Aktualitet

Iljazaj: Qeveria po përdor mjete ushtarake për të ruajtur rendin

               Publikuar në : 22:38 - 15/04/19 Liberale

Analisti politik Ervis Iljazaj i ftuar në Opinion tha se qeveria po përdor mjete ushtarake për të siguruar rendin publik.

“Kjo do jetë një ndeshje me pikë, opozita për një kohë të gjatë duhet të detyrojë qeverinë të kthejë kokën drejt saj. Përdorimi i gazit lotsjellës, mjetet ushtarake po bëhen të zakonshme për të mbrojtur rendin publik. Është e lehtë, por nuk është e duhura. Protesta nuk ka qenë e dhunshme, kjo është strategji e kryeministrit. Nuk do të jap asnjë imazh në mediat shqiptare të një përplasjeje mes policëve dhe qytetarëve”, – tha Iljazaj./ Gazeta Liberale

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *