Showbiz

Ilir Ikonomi jep edicionin e fundit te Zëri i Amerikës

Shkruar nga Liberale
Ilir Ikonomi jep edicionin e fundit te Zëri i Amerikës

Pas tre dekadash tek Zëri i Amerikës, gazetari Ilir Ikonomi drejtoi të premten emisionin e fundit të një karriere, gjatë së cilës ka mbuluar ngjarje madhore në Shetet e Bashkuara, Shqipëri, Kosovë dhe kudo ku ka publik shqipfolës.

Ja përshëndetja e tij për audiencën e Zërit të Amerikës.

“Përpara se të ndahemi, do të desha t’ju njoftoj se kjo është dita ime e fundit në Zërin e Amerikës. Pas kësaj, unë dal në pension për të ndjekur pasione të tjera në jetën time", u shpreh ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH