Showbiz

"I frikshëm, i neveritshëm", poza provokuese e Sam Smith me balerinin në skenë shkakton zemërim

Shkruar nga Liberale

Një klip i papërshtatshëm me Sam Smith po bën xhiron e internetit. Këngëtari njihet për performancat e tij ekscentrike në skenë, të cilat zakonisht i referohen mesazheve seksuale, por këtë herë ka shkuar shumë larg dhe ka shkaktuar zemërim në rrjetet sociale.

Smith dha një koncert fundjavën e kaluar në Madrid dhe koreografia e tij jo vetëm që nuk u pëlqye, por u konsiderua edhe e ndaluar për shikuesit e mitur.

I veshur me një korse dhe tanga të zezë, Smith qëndroi para një prej balerinëve të tij dhe ata bënë një akt seksual. Imazhi i të dyve u bë virale në Twitter me një shenjë negative.

Përdoruesit e platformës dënojnë njëzëri vendimin e autoriteteve për ta bërë këtë koncert të aksesueshëm për fëmijët e të gjitha moshave. Ata flasin për një "imazh të neveritshëm", e quajnë Smithin "të çuditshëm" dhe ngrenë çështjen e fjalës së lirë selektive.

"Është interesante se si brigada e fjalës së lirë mbron të drejtën e artistëve për të “fyer” audiencën e tyre kur bëhet fjalë për disa artistë, por jo për të tjerë, si Sam Smith. Ose besoni se liria e fjalës/shprehjes është nën sulm ose jo,” shkruan njëri.

Megjithatë, shumica e komenteve janë mesazhe zemërimi për artistin, ku ankohet se ka ofruar një “spektakël rrëqethës” dhe “fyen audiencën e tij”.

“Ky event ofron hyrje falas për fëmijët e moshës 0-8 vjeç”, “A mendoni se këto lloj koncertesh janë të përshtatshme për fëmijët?”, “Largoje atë nga unë. Zvarranik i madh rrëqethës” shkruajnë komentuesit të zemëruar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH