Sport

I fiksuar pas pokerit, Neymar humb 1 milion euro live. Ja si reagon futbollisti

Shkruar nga Liberale
I fiksuar pas pokerit, Neymar humb 1 milion euro live. Ja si reagon futbollisti

Neymar është një nga super yjet më të diskutueshëm të epokës moderne. Asi brazilian u bë futbollisti i parë për të cilin u shpenzua mbi 200 milionë euro në një transferim të vetëm kur Paris Saint-Germain e mori nga Barcelona, ​​por vitet e tij në Paris nuk iu kanë dhënë tifozëve kujtime.

Koincidenca djallëzore e mungesës së tij për shkak të dëmtimit në të njëjtën kohë çdo vit, jeta e paqëndrueshme jashtë fushës së lojës dhe mungesa e interesit që ai tregon nëse skuadra e tij ia del mbanë, e vendosin shpeshherë në pikëpyetje.

Braziliani dëmtoi kyçin e këmbës në fund të shkurtit në ndeshjen e Parisit kundër Lille dhe problemi doli të ishte shumë më serioz sesa mendohej dhe në fillim të këtij muaji ai iu nënshtrua një operacioni që e përjashtoi atë për pjesën tjetër të sezonit. Po parisienët janë eliminuar sërish nga “16”-të e Champions League, ndërkohë që kanë ulje-ngritje edhe në ligë.

Por ai po kënaqet me të. Përveç festave dhe udhëtimeve të shpeshta në qytetin e tij për të festuar, ai është parë rregullisht në kazino, madje duke marrë pjesë në turneun evropian të pokerit, ku lojtarët e tjerë sugjeruan se ai mund të bëhej profesionist. Kur ai nuk është në një tryezë pokeri, ai shpesh provon dorën e tij në lojërat online dhe tregon aventurat e tij në platformën e transmetimit Twitch, duke arritur fitime mbresëlënëse.

https://youtu.be/oRE18eJFcMU

Megjithatë, nuk ndodhi kështu mbrëmë kur 31-vjeçari humbi 1 milion euro në poker gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë, siç raportohet nga Globo Esporte i Brazilit, dhe më pas bëri sikur qante para se të shpërthente në të qeshura. Kur e kuptoi se çfarë kishte ndodhur me humbjen e kësaj shume, ai filloi të luante një variant të muzikës së Titanikut, një melodi e përdorur rregullisht në mediat sociale në momentet e pikëllimit si meme.

Një nga shokët e tij të tryezës tha se ai shkoi "nga një milion në zero në 60 minuta", përpara se Neymar të bënte shaka: "Unë do ta vendos këtë në YouTube". Vlen të theksohet se paga javore e Neymar nga skuadra e Parisit është rreth 1.087.000, pak më poshtë parave që marrin Lionel Messi dhe Kylian Mbappe.

Sulmuesi i PSG-së u pa për herë të fundit në një tavolinë pokeri pas humbjes së skuadrës së tij në ndeshjen e parë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve ndaj Bayern Munich, me bashkëlojtarin e tij Kylian Mbappé që e sulmoi atë. Francezi tha në atë kohë: “Për ndeshjen e dytë, gjëja e rëndësishme është që të gjithë të hamë dhe të flemë mirë”, por më vonë mohoi se ishte një kritikë për Neymar.

Ndërkohë, menaxheri i Parisit, Christophe Gaultier më vonë shtoi: “Unë fola me Neymar dhe i thashë atij se çfarë po mendoja. Ai ka të drejtë, në ditën e tij të pushimit, të luajë poker."/Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH