Aktualitet

I dëmtuar rëndë nga tërmeti, i vihet shiriti Komisariatit të Kurbinit

Shkruar nga Liberale
I dëmtuar rëndë nga tërmeti, i vihet shiriti Komisariatit

Dëmeve qe shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit nuk i ka shpëtuar as godina e Komisariatit të policisë Kurbin.

Pas inspektimit që është bërë, kjo godinë ka dalë e pabanueshme. Sipas Panorama, personeli është larguar dhe po punon në një zyrë të vogël në katin e parë, ku ka më pak dëme nga tërmeti.

Ndërkohë, ka nisur puna për rregullimin e dëmtimeve në godinat e Gjykatës dhe Prokurorisë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH