Globi

I bllokohen gomat, furgoni përplaset me kamionin dhe përmbysen në rrugë

Shkruar nga Liberale
I bllokohen gomat, furgoni përplaset me kamionin dhe përmbysen në

Një aksident i trishtuar ka ndodhur në një autostradë pranë Birmingamit në Britaninë e Madhe pasi një furgon është përplasur në mes të rrugës me një kamion.

Sipas raportimeve pavarësisht se kamioni që po vinte nga pas frenoi fort, sërish pati një kontakt të lehtë mes dy mjeteve, deri në momentin që një makinë e tretë godet fort kamionin, çka më pas solli edhe përmbysjen në rrugë të furgonit.

Pas aksidentit drejtuesi i kamionit tha: “Jam në rregull, kam pak dhimbje, por do të shkoj… kamioni i gjelbër i bllokoi rrotat për disa arsye, gjë që e bëri atë të manovronte në korsitë e mesme, godita frenat, por nuk kisha kohë të mjaftueshme për të ndaluar kohë, kontakti me të nuk ishte shumë i fortë. Ishte makina e tretë. Ajo makinë më goditi, ajo fuqi përplasjeje bëri që furgoni dhe kamioni im të përmbyseshin”, u shpreh ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH