Aktualitet

Humbja e zgjedhjeve të 14 majit, Berisha: Do të kërkoj votëbesim!

Shkruar nga Liberale
Humbja e zgjedhjeve të 14 majit, Berisha: Do të kërkoj

Në komunikimin e përjavshëm me gazetarët, ish-kryeministri Sali Berisha tha sedo të kalojë në votëbesim.

Sipas tij do të zbatohet statuti i Partisë Demokratike për humbjen në zgjedhjet lokale.

"Problemi i karriges është i zgjidhur me statutin e PD-së. Kryetari që humbet zgjedhjet, kalon në votëbesim. Kjo do ndodhë edhe me zgjedhje të vjedhura. Unë nuk kam nevojë për asnjë lloj alibie se statuti do të zbatohet pikë për pikë. E gjithë përpjekja ime bëhet si një detyrim ndaj demokracisë dhe ndaj të gjithë atyre qytetarëve që kanë votuar kundër sistemit ose që kanë pasur frikë të votojnë ndaj tij. Një shoqëri që nuk zhvillon zgjedhje të lira, nuk ka të ardhme", ka thënë Berisha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH