Aktualitet

Humbën 9 persona, anëtarët e familjes Lala zhvendosen në Tiranë

Shkruar nga Liberale

Familja Lala ishte ndër të prekurta nga tërmeti i 26 nëntorit. Përveç 8 personave që humbën jetën nën rrënoja, ditën e djeshme tragjedia u rëndua akoma më shumë në këtë familje, pasi ndërroi edhe Fiqirete Lala 64 vjeçe. Ajo u  nda nga jeta pas ceremonisë mortore, pasi nuk e përballoi dot dhimbjen e madhe.

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama ka vënë në dispozicion apartamente te banesat sociale në Shkozë, Tiranë, për këtë familje dhe persona të tjerë që humbën familjarët nga tërmeti në Thumanë e Durrës. Kështu, vëllezërit dhe motrat e familjes janë zhvendosur në Tiranë tashmë te banesat sociale.

Tetë anëtarët e familjes Lala që u shuan nga tërmeti tragjik

1. Amelia Lala 8 vjeç – Vila në Kënetë

2. Sahadete Lala 79 vjeç – Vila tek Këneta (Gjyshja dhe mbesa)

3. Griselda Lala- 22-vjeç – Vila tek Këneta

4. Marjeta Lala 31 vjeç

5. Emilio Lala

6. Enis Lala 2 vjeç -binjakë në Vilën në Kënetë

7. Dionisa Lala 2 vjeç -binjakë në Vilën në Kënetë

8. Ilir Lala, 52 vjeç, i fundit qe u nxorr nga vila 4 kateshe ne kenete

9. Fiqirete Lala, 64 vjeçe, ndërroi jetë gjatë drekës së varrimit të 8 familjarëve/Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH